Reacties op: Cradle to Cradle babymerk Laladoo https://blog.greenjump.nl/2009/cradle-to-cradle-babymerk-laladoo/ Jouw bron voor gezonde keuzes en milieuvriendelijke tips Sat, 25 Sep 2010 12:47:44 +0000 hourly 1 Door: Manon Gagic https://blog.greenjump.nl/2009/cradle-to-cradle-babymerk-laladoo/#comment-2190 Sat, 25 Sep 2010 12:47:44 +0000 https://wp.greenjump.nl/2009/12/06/cradle-to-cradle-babymerk-laladoo/#comment-2190 In antwoord op Maria.

Is ook zo! Daarom begint vertrouwen wat betreft gifvrij bij mij pas bij een bio keurmerk (en dan alsnog even verder lezen). Ik snap je frustratie, herken 'm ook heel erg. Ik ga het linkje van dit blog eens doorsturen aan iemand die meer van C2C afweet.

]]>
Door: Maria https://blog.greenjump.nl/2009/cradle-to-cradle-babymerk-laladoo/#comment-2189 Sat, 25 Sep 2010 10:22:40 +0000 https://wp.greenjump.nl/2009/12/06/cradle-to-cradle-babymerk-laladoo/#comment-2189 Ik zou me behoorlijk belazerd voelen als ik over 3 jaar hoor dat ik mijn baby heb verzorgd met produkten die chemisch geconserveerd zijn terwijl ik toch echt heel goed had gezocht naar een natuurlijk alternatief. Dat is precies wat de moeders van nu met de produkten van Method aan het doen zijn. Achteraf horen dat ze er 3 jaar geleden mee bezig waren zal die moeders echt niet geruststellen. Het overgrote deel van de mensen kan geen etiketten lezen. Zeker de beginnende groene consument niet. Alles op de website van Method straalt uit en benoemt zelfs dat ze natuurlijk zijn terwijl ze er alleen nog maar mee bezig zijn…..

De filosofie van C2C vind ik overigens perfect, de uitvoering niet. Hun eigen leus is: Probeer in plaats van minder slecht, goed te zijn. Ondertussen geven ze certificaten aan bedrijven die minder slecht zijn en zitten er in babyverzorging Formaldehyde donors…… Wat stelt het dan voor ??

]]>
Door: Manon Gagic https://blog.greenjump.nl/2009/cradle-to-cradle-babymerk-laladoo/#comment-2188 Sat, 25 Sep 2010 09:38:58 +0000 https://wp.greenjump.nl/2009/12/06/cradle-to-cradle-babymerk-laladoo/#comment-2188 In antwoord op Maria.

Hoi Maria, je mag jezelf zeker niet zomaar C2C noemen en het geldt voor zowel verpakking als inhoud, de richtlijnen zijn streng en ik heb inmiddels begrepen van degene die hier in NL het meeste van C2C afweet dat Method een zilver certificaat heeft en dus bezig is met het uitfaseren van onderdelen zodat ze naar goud en hoger kunnen. Je kunt hier behoorlijk wat lezen http://gevleugeldewoorden.nl/category/dossier-cradle-to-cradle-c2c-nl/

Ik ben het daarom ook niet eens met de woorden belazerd, C2C is absoluut een goede filosofie en als iedereen op deze manier producten zou gaan ontwerpen dan zouden we een stuk beter af zijn. Het is wel zo dat C2C een pittig proces is en dat veel partijen in een transitiefase zitten, ze verdienen wat mij betreft ondersteuning daarvoor.

Met de huidige ingrediënten zal ik Method trouwens ook niet gebruiken, ik ga er wel vanuit dat ze er mee bezig zijn dus ik hou het in de gaten.

Groetjes, Manon

]]>
Door: Maria https://blog.greenjump.nl/2009/cradle-to-cradle-babymerk-laladoo/#comment-2187 Sat, 25 Sep 2010 09:01:56 +0000 https://wp.greenjump.nl/2009/12/06/cradle-to-cradle-babymerk-laladoo/#comment-2187 Ik kon het eerst niet geloven toen ik INCI lijst zag. Als de tijd en energie het toelaten zal ik er eens induiken. Kijken of je jezelf zomaar C2C mag noemen. Of dit alleen voor verpakking of ook voor inhoud geldt. Dit is zoveelste initiatief waarbij mensen denken goed te zitten maar ondertussen belazerd worden waar ze bij staan.
Een fles die milieuneutraal wordt gemaakt is leuk maar wat er in mijn shampoo en douchegel zit vind ik toch belangrijker.

]]>
Door: Manon Gagic https://blog.greenjump.nl/2009/cradle-to-cradle-babymerk-laladoo/#comment-2186 Fri, 24 Sep 2010 21:29:05 +0000 https://wp.greenjump.nl/2009/12/06/cradle-to-cradle-babymerk-laladoo/#comment-2186 In antwoord op Maria.

Je hebt helemaal gelijk! Dank je wel! Komen er dus bij ons niet in. Ik haal meteen het enthousiaste importzinnetje weg. Wat een domper eigenlijk, ik had verwacht dat dit wel met elkaar op 1 lijn zou liggen, gezond en C2C. Groetjes, Manon

]]>
Door: Maria https://blog.greenjump.nl/2009/cradle-to-cradle-babymerk-laladoo/#comment-2185 Thu, 23 Sep 2010 11:29:09 +0000 https://wp.greenjump.nl/2009/12/06/cradle-to-cradle-babymerk-laladoo/#comment-2185 De Method verzorgingsprodukten bevatten ingredienten die ik toch liever niet zie in mijn verzorgingsprodukten, laat staan in babyverzorgingsprodukten.

Bodylotion:
Dimethicone, Parfum (staat verder niets bij over de oorsprong), Phenoxyethanol (!!)

Bubble Bath:
Parfum, Phenoxyethanol (!!)

Hair & Bodywash
Parfum, Phenoxyethanol, DMDM Hydantoin (= formaldehyde donor…..)

Dan lijkt me de no Perfume babylijn van Urtekram een stuk veiliger.

]]>
Door: Manon Gagic https://blog.greenjump.nl/2009/cradle-to-cradle-babymerk-laladoo/#comment-2184 Sat, 10 Jul 2010 06:55:10 +0000 https://wp.greenjump.nl/2009/12/06/cradle-to-cradle-babymerk-laladoo/#comment-2184 Nature Care is een verbetering maar zeker nog geen Cradle to Cradle. Een klein deel van de luier is biologisch afbreekbaar, niet de gehele luier (je kunt deze ook echt niet op de composthoop gooien) en de andere producten zijn niet eens biologisch en bevatten zelfs SLS (badschuim) de laatste keer dat ik die in mijn handen had (jaartje geleden). Ik vind het persoonlijk jammer dat ze meer oproepen dan dat ze echt doen, zelfs tegen greenwashing aan want wel vermelden dat je geen parabenen gebruikt maar nergens je ingredienten (zoals SLS) vermelden, vind ik echt niet netjes. Mmm, blogje waard misschien.

Je kunt op hun site bij de FAQ al behoorlijk veel lezen over de zogenaamde biologische afbreekbaarheid.

]]>
Door: claudia https://blog.greenjump.nl/2009/cradle-to-cradle-babymerk-laladoo/#comment-2183 Fri, 09 Jul 2010 21:32:49 +0000 https://wp.greenjump.nl/2009/12/06/cradle-to-cradle-babymerk-laladoo/#comment-2183 De luiers (en alle aanverwante babyproducten) van Nature babycare -alleen verkrijgbaar bij de grotere Etos- zijn volgens mij ook behoorlijk cradle2cradle.
www.naty.com Super goeie producten, vind ik.

]]>
Door: Manon Gagic https://blog.greenjump.nl/2009/cradle-to-cradle-babymerk-laladoo/#comment-2182 Sun, 20 Dec 2009 21:14:47 +0000 https://wp.greenjump.nl/2009/12/06/cradle-to-cradle-babymerk-laladoo/#comment-2182 In antwoord op Krispijn Beek.

@Krispijn, ik snap jouw verhaal, zou inderdaad heel mooi zijn als dit gelijk op zou lopen. Ik weet niet precies hoe de certificering in zn werk gaat en ik vroeg me pas ook af of dit voor innovatieve, nieuwe bedrijven te betalen zou zijn. Is een andere discussie natuurlijk.

]]>
Door: Krispijn Beek https://blog.greenjump.nl/2009/cradle-to-cradle-babymerk-laladoo/#comment-2181 Sat, 19 Dec 2009 14:46:10 +0000 https://wp.greenjump.nl/2009/12/06/cradle-to-cradle-babymerk-laladoo/#comment-2181 Cradle to cradle is een mooi concept. Helaas zijn een aantal onderdelen ervan nog steeds erg afgesloten, zie bv. deze discussie op duurzaam gebouwd:
http://www.duurzaamgebouwd.nl/index.php?pageID=3946&messageID=1750

Ik ben nog steeds zoekend naar en wachtend op het verchil tussen C2C beoordeling van stoffen en de Europese REACH richtlijn voor stoffen. Concreter dan de hele benadering is volstrekt anders heb ik nog geen antwoord gehad.

Terwijl daar nu juist een grote winst te halen valt. Momenteel wordt er namelijk een enorme hoeveelheid aan stoffen getest voor de invoer van REACH (http://www.senternovem.nl/reach/), als een producent meteen zou kunnen kiezen voor de aanvullende tests om een C2C certificaat te halen geeft dat grote efficiency en kostenwinst voor producenten. En daarmee lagere prijzen voor consumenten.

Dat vergt echter wel dat de chemische database en de beoordelingscriteria van EPEA open gaan. Tot nu toe vind ik de ontwikkelingen op dat punt erg traag gaan. Het zou mooi zijn als Braungart & McDonough een voorbeeld aan Linus Torvald en de open source software wereld namen. Dan kan iedereen profiteren van de kennis die ze in de database beweren te hebben, en kan het gedachtengoed achter C2C verder groeien.

]]>